prostodom.pl

Prosto do M

Mieszkanie dla Młodych bez zmian będzie trwać do końca 2018 roku.

W zeszłym tygodniu sejmowe komisje infrastruktury oraz finansów publicznych opowiedziały się za odrzuceniem nowelizacji ustawy opisującej program Mieszkanie dla Młodych (Ustawa z dnia 27 września 2013 r. o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi).
Mimo to należy pamiętać, że wciąż można skorzystać z dopłat w programie MdM.

Priorytety rządu w nowym programie taniego budownictwa pod wynajem Kazimierz Smoliński ? sekretarz stanu w ministerstwie infrastruktury i budownictwa podkreślał, że środki, które PO chciała przeznaczyć na zwiększenie limitów MdM w kolejnych latach ograniczyłyby możliwość realizacji innych projektów mieszkaniowych zaplanowanych przez rząd. Chodzi tu głównie o program taniego budownictwa pod wynajem, zwany roboczo Mieszkanie plus. Mimo to wciąż można skorzystać z programu MdM Przypominamy, że pomimo wyczerpania limitów na 2016 rok, wciąż można skorzystać z dopłaty w ramach programu Mieszkanie dla Młodych. Po pierwsze należy zaznaczyć, że w mediach można znaleźć nierzetelne informacje zgodnie z którymi koniec puli na ten rok oznacza koniec programu MdM. Program MdM będzie funkcjonował do końca 2018 roku. Na spotkaniu opisanym w poprzedniej części tego artykułu zapewniał o tym Minister Smoliński.
Przewidziana w ustawie pula na 2017 rok wynosi 746 mln zł, natomiast na 2018 rok 762 mln zł. Można skorzystać z tych środków również w przypadku mieszkań, na które kredyt zaciąga się już teraz. Aby to zrobić należy odpowiednio przygotować umowę przedwstępną, deweloperską lub umowę o wybudowanie i przeniesienie własności lokalu. Należy w niej uwzględnić płatność całości lub części ceny w 2017 lub 2018 roku. Dzięki temu będzie można skorzystać ze środków MdM przeznaczonych na te lata. Jeżeli w 2017 lub 2018 roku będzie płacona tylko część ceny za mieszkanie, nie może ona być mniejsza niż wysokość należnej dopłaty. Jeżeli masz wątpliwości, co do tego, jak skorzystać ze puli środków z 2017 lub 2018 roku, umów się na spotkanie z naszym doradcą.

2016-04-19Marcin Wypych

Zobacz również

NEWSLETTER

Otrzymuj bieżące informacje dotyczące kredytów mieszkaniowych! ZAPISZ SIĘ
NA NEWSLETTER

PODOBNE ARTYKUŁY

Skorzystaj z darmowej pomocy doradcy
+48 664 435 513
Zgłoś błąd na stronie.